Flintlåspistol

406927

FLINTLÅSPISTOL, 1700-tal, pipa med oktagonalt kammarstycke, graverat lås, helstock i valnöt med graverade stålbeslag, längd 37 cm

senare läppskruv, del saknas, smärre skador

Vapen/Medaljer

Monter 18

Flintlåspistol

Budhistorik (4 bud)

2807767
5 000
2813528
4 800
2807767
2794531

Slutpris SEK:
5 000
479 EUR, 563 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.