Shamshir

406918

SHAMSHIR, 1800-tal. parerstänger i stål med guldtauschering, kavelplattor av horn, skinnklädd balja med guldtauscherade stålbeslag, längd 94 cm

skador

Vapen/Medaljer

Shamshir

Budhistorik (27 bud)
2813718
17 000
2813308
16 500
2812732
16 000
2813302
16 000
2812732
15 500

Slutpris SEK:
17 000
1 629 EUR, 1 913 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.