Tema allmoge hängskåp

405484

HÄNGSKÅP, Dalarna/Hälsingland, 1800-talets första hälft, blåmålat, rödmålat krön och dörrspegel med dekor i vitt, blått och brunt, polykrom dekor av kurbits, med låda, nyckelbricka i smide, dragring i mässing, höjd ca 60, 43x25 cm

Smärre skador

Möbler, Allmoge

Rum 1

Tema allmoge hängskåp

Budhistorik (22 bud)
2829271
4 200
2829273
2829271
3 800
2829270
3 600
2829231
3 400

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.