Joan Miró Tema

400688

JOAN MIRÓ (1893-1983): L'Oiseau du Forgeron, 1963, signerad och numrerad Miró 5/75, akvatint, torrnål och relieftryck, tryckt på Arches papper, Editerad av Maeght, Paris, 47x38,5 cm

LITTERATUR: Dupin 363

Ingår i auktionen Grafik&Skulptur

ej examinerad ur ram

Geijersgatan 14, Göteborg

Joan Miró Tema
Budhistorik (18 bud)
2835270
5 000
2835181
3 800
2834742
3 600
2833994
2 800
2833993
1 900

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.