Sengustaviansk sekretär

409359

SEKRETÄR, sengustaviansk, i Gustaf Foltjerns art, fanerad i mahogny, mässingsbeslag, skiva av kalksten, dekor med tandsnitt, inredning med lådor, höjd ca 122, 53x117 cm

Ytskador, senare beslag, lagad skiva, sprickor, lister saknas, fanérlagningar

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i Utlämningen

Rum 15

Sengustaviansk sekretär

Budhistorik (5 bud)
2780179
6 000
2771957
2 600
2766035
2 400
2762682
2761923

Slutpris SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.