Spetsglas karaffer

409274

SPETSGLAS, 2 st, Sverige, 1700-tal, 14 resp 15 cm, KARAFFER, 1 par, Frankrike, spår av gulddekor, höjd ca 24 cm

Ett spetsglas med skadad fot, ett spetglas med fotnagg

Glas, Övrigt glas

Spetsglas karaffer

Budhistorik (7 bud)
2764087
600
2779104
550
2764087
500
2764851
450
2764087

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.