Bojan penselvas kanna Kina och Japan

409230

BOJAN, PENSELVAS, porslin, Kina, 1800- resp 1900-tal, dekor i emaljfärger av pioner resp figurscen med tecken, penselvasen bär märkning, höjd ca 16 resp 28 cm, KANNA, porslin, Japan, 1800-tal, hjälmformad, dekor i imarifärger, livet med dekor av fenixfågel, höjd ca 12 cm

Bojan o penselvas med smärre kantnagg

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (5 bud)
2779323
450
2779030
2776264
2779029
2776264

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.