Tallrikar Kina 1700-tal

409218

TALLRIKAR, 8 st, TALLRIKAR, djupa, 7 st, porslin, Kina, qianlong, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, diameter ca 23 resp 22,5 cm

Smärre sprickor och nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 9

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (12 bud)
2781515
2 600
2781435
2 400
2781275
2781274
2780912
1 700

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.