Tallrik tallrikar vas Kina

409212

TALLRIKAR, 2 st, VAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått av figurscener, varav en bär märkning, diameter ca 23, höjd 28 cm, TALLRIK, porslin, Kina, Kangxi, dekor i underglasyrblått av reserver med stiliserade blommor, diameter ca 22,5 cm,

Tallriken med glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Tallrik tallrikar vas Kina

Budhistorik (7 bud)
2780686
600
2780766
550
2780686
500
2780534
450
2780423

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.