Bordslampa 1800-talets slut

409211

BORDSLAMPA, 1880-tal, handmålat porslin, monterad i grönpatinerad järnställning, tidigare fotogenlampa, höjd med lampa ca 60 cm

En hänkel lagad, avklippt elsladd

Belysning, Bordslampor

Rum 7

Bordslampa 1800-talets slut

Budhistorik (3 bud)

2779574
2775304
2763305

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.