Ljuskrona empirestil

409142

LJUSKRONA, 1920-tal, empirestil, stomme i metall, behängd med slipade prismor, korgbotten, nio ljushållare med porslinsfäste, höjd 83 cm, diameter 43 cm

Smärre slitage, enstaka prismor med skador, behov av ny el

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona empirestil

Budhistorik (33 bud)
2780784
9 400
2780783
9 200
2780737
9 000
2780778
9 000
2780737
8 800

Slutpris SEK:
9 400
901 EUR, 1 058 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.