Skultuna tekanna med värmare

408540

SKULTUNA BRUK, sekelskifte 1900, tekanna med upphängning och värmare, s.k. tekök, mässing, svarvat handtag i svärtat trä, i botten stämplad "Skultuna No 2", total höjd ca 40 cm

Slitage, bucklor

Diverse

Monter 6

Skultuna tekanna med värmare

Budhistorik (10 bud)
2776140
1 700
2776168
1 600
2776140
2776167
1 400
2776140

Slutpris SEK:
1 700
163 EUR, 191 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.