Gustaviansk karmstol

408516

KARMSTOL, gustaviansk modell, provinsarbete, 1800-tal, bemålad i pärlgrått, ryggbricka med spjälknippe, träskuren dekor, stoppad tygklädd sits, sitthöjd ca 45 cm

Senare stoppning och klädsel, slitage och hål i klädsel, senare komplettering

Fack 8

Gustaviansk karmstol

Budhistorik (1 bud)

2775638
2016-09-28 09:35:21

2016-09-28 kl 12:48
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.