Baljfåtöljer

408287

BALJFÅTÖLJER, tidigt 1900-tal, empirstil, utförda i björk, dekorativa bronsornament, stoppad sits samt ryggdyna, textil klädsel, sitthöjd ca 55, djup 67 cm.

På enstaka ställen är klädseln lös, bruks och åldersrelaterat slitage.

Rum 12

Baljfåtöljer

Budhistorik (22 bud)
2768243
5 600
2768181
5 400
2768119
5 200
2768174
5 200
2768119
5 000

Slutpris SEK:
5 600
536 EUR, 630 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.