Börge Mogensen matgrupp

408283

BÖRGE MOGENSEN, matgrupp (5) , Karl Andersson & söner stolar, 4 st, Öresund, massiv ek med konstlädersitsar, bordet (2 iläggsskivor) med brännstämpel, stolarnas sitthöjd 44 cm, bordets höjd ca 73, diameter 109 cm, iläggskivorna 2 x 30 cm.

Skivan med jack och repor, bruks och åldersrelaterat slitage.

Rum 5

Börge Mogensen matgrupp

Budhistorik (14 bud)
2767744
3 200
2767359
2767358
2 800
2766781
2 600
2766778

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.