Axel Erdmann oljemålning

408249

AXEL ERDMANN (1873-1954): "Anna i fiskarhamnen",
signerad och daterad Ax. Erdmann Stockholm 1902, ā tergo med påskrift "Doktor Erik Stridsberg / Nybrogatan", olja på pannå, ca 42x35 cm

Konst, Äldre måleri

Fack 24

Axel Erdmann oljemålning

Budhistorik (20 bud)
2769569
2 800
2769566
2 600
2769560
2 400
2769564
2769560

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.