Ljuskrona gustaviansk stil

408206

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, för åtta ljus, höjd ca 118, diameter ca 90 cm
PROVENIENS: Restaurant Pelikan, Södermalm, Stockholm

Enstaka nagg

Belysning, Ljuskronor

Rum 12

Ljuskrona gustaviansk stil

Budhistorik (10 bud)
2768137
19 500
2756035
19 000
2756035
18 000
2768134
17 500
2756035
15 500

Slutpris SEK:
19 500
1 868 EUR, 2 194 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.