Porslin Kina 1700-tal

408202

MUGG, KOPPAR, ASSIETTER, 14 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), batavia, mandarinporslin, famille rose samt underglasyrblått, varierande dekor, diameter ca 7-14 cm

Nagg, sprickor, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Porslin Kina 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
2775859
1 900
2775854
1 800
2775854
1 600
2775849
2775852

Slutpris SEK:
1 900
182 EUR, 214 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.