Vårt vackra Stockholm etsning Carl Larsson

408134

CARL LARSSON ETSNING. CARL LARSSON. Vårt vackra Stockholm. Utgivet till förmån för Daniel Fallström-fonden. Stockholm (Bröderna Lagerström) 1920.
4to (323x24 cm). 1 etsning av Carl Larsson, monogramsignerad av Karin Larsson samt 39 planscher efter Henry Goodwin, Upplaga i 200 exemplar, detta nr 93.
Samtida hfrbd. Exlibris.

Skador på bandet, ryggen lös, något lös i bindingen.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Monter 27

Budhistorik (9 bud)
2766060
3 200
2764009
2766059
2 800
2764009
2 600
2752689
2 400

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.