Vas Kina Kanton

407945

VAS, porslin, Kina, 1800-tal, kanton, med hänklar i form av fohundar, livet med reliefdekor av salamandrar samt reserver med palatsscener i emaljfärger, järnoxid samt guld, höjd ca 33 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina Kanton

Budhistorik (12 bud)
2781149
2780663
2781148
2780663
1 800
2777937
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.