Cattus m. litografier av bl.a. S. Ehrén

407852

FORSELL, LARS. Cattus. Stockholm 1956.

Folio. 9 signerade litografier Birgitta Liljebladh - S. Ehrén - T. Renqvist (alla). Text o. litografier lösa i nött, något skadad o. blekt pappmapp. Tr. i 300 nr. ex., detta nr 295.

Tryckt för Bokkonsums räkning av Oscar Isacsons Boktryckeri AB i Göteborg.

Se text

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Rum 12

Budhistorik (13 bud)
2778160
3 400
2759904
3 200
2759904
2 800
2778159
2 600
2759904
1 700

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.