Marjatta Nuoreva Finland

407782

MARJATTA NUOREVA (född 1944 i Finland): (12) "Mörkrets ljus" - portfölj, signerade och numrerade 12/100, mezzotint och torrnål, bladmått ca 56x78 resp 78x56 cm, bladens titlar, "Ljus och mörker", "Förtröstan", "Flygare", "Övergiven", "Ljuset", "Den svarta ängeln", "Förlorad", "På vägen", "Utan mask", "Han", "Hon", "Skuggor".

I portfölj, oramade

Rum 8

Marjatta Nuoreva Finland

Budhistorik (2 bud)

2768847
1 600
2752197

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.