Spegel rokoko

407687

SPEGEL, 1700-tal, Stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, förgylld med polerat guld och slagmetall, fasettslipat glas, höjd ca 160x67 cm

Renoverad och kompletterad, senare glas, krönet med skada

Speglar

Rum 16

Spegel rokoko

Budhistorik (29 bud)
2763951
21 000
2760582
20 000
2760582
14 500
2763950
14 000
2760582
13 500

Slutpris SEK:
21 000
2 012 EUR, 2 363 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.