Sjömanskista 1800-tal

407501

SJÖMANSKISTA, sent 1800-tal, furu, bemålad i mörkgrönt, brunbetsat lock, originalhandtag i makramé, höjd 41, 90 x 43 cm

Åldersrelaterat slitage, senare brunbets

Nautica/Technica, Diverse

Hylla 5

Sjömanskista 1800-tal

Budhistorik (12 bud)
2762812
2 800
2762818
2 600
2762812
2 400
2762811
2760258

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.