Ljuskrona/ampel sent 1800-tal

407229

LJUSKRONA/AMPEL, blandstil, förgylld mässing, 6 armad, kupa i frostat glas med slipad blomranka, sent 1800-tal, höjd ca 80, diameter ca 68,5 cm

Bruksslitage, svärtning på enstaka ljusarm.

Belysning, Taklampor

Rum 15

Ljuskrona/ampel sent 1800-tal

Budhistorik (20 bud)
2757372
2757029
1 400
2756926
1 300
2757028
2756926

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.