Armbandsur platina och vitguld diamanter

407220

ARMBANDSUR, platina och 18 k vitguld, urtavla märkt Weco, 1920/30-tal, mekaniskt urverk, dekor med 8 åttkantslipade diamanter samt 2 briljanter, blånerade visare, arabiska siffror, plxiglas, diameter 14 mm, armband 14 k vitguld, total vikt ca 16,5 g

Ej funktionstestad, armband ej ursprungligt, krona saknas, urtavla missfärgad, plexiglas med repor

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Budhistorik (21 bud)
2762716
2762713
2 400
2762655
2762654
2762653
1 700

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.