Porslinsplakett Kina 1900-tal

407185

PLAKETT, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i famille rose av flodlandskap, signerad Zhang Zhitang och möjligtvis av artisten, daterad 1948, ca 54 x 31 cm

Orientaliskt, Porslin

Rum 19

Porslinsplakett Kina 1900-tal

Budhistorik (44 bud)
2762885
10 500
2762878
10 000
2762883
9 800
2762878
9 600
2762882
9 400

Slutpris SEK:
10 500
1 006 EUR, 1 181 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.