Josef Ekberg i flintgods

407042

GUNNAR WENNERBERG, vaser, 2 st, flintgods, signerade, Gustavsberg, mossgrön glasyr mot ljusgrön botten, motiv av stiliserade blommor, höjd ca 19,5-29 cm

Båda med lagning, krackelyer

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Design

Josef Ekberg i flintgods

Budhistorik (21 bud)
2758865
3 800
2759047
3 600
2758865
3 400
2759042
3 200
2758865
2 400

Slutpris SEK:
3 800
364 EUR, 428 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.