Masker

406890

MASKER, 3 st, sannolikt Chokwe, Angola, 1900-talets andra hälft/slut, träskuren delvis pigmenterad dekor, delvis med flätade växtfibrer och plast, höjd ca 21-27 cm

Slitage, mindre skador

Etnografica, Diverse

Masker

Budhistorik (4 bud)

2755444
2755435
2755433
750
2755320
700

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.