Matta Orienten

406741

MATTA, Orienten (möjligen Irak), 1900-talets andra hälft, handknuten i s k snärjteknik, c a 235 - 155 cm.

Visst slitage

Mattor/Textilier

Matta Orienten

Budhistorik (18 bud)
2769893
2769647
2769891
2769647
950
2769890
900

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.