Buddahuvud Chiengrai Norra Thailand

406460

BUDDAHUVUD, 1700/1800-tal, brons, monterad på träsockel, total höjd ca 20 cm

Skador

Orientaliskt, Konsthantverk

Budhistorik (20 bud)
2752725
3 200
2752717
2752220
2 800
2752688
2 600
2752220

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.