Ljuskrona barockstil 1900-tal

406437

LJUSKRONA, barockstil, stomme av mässing, behängd med slipade glasprismor, för 4 ljuspunkter och 4 stearinljus, omkring 1900-talets mitt, höjd ca 87, Ø 37 cm.

Bruksspår, enligt uppgift genomgången el 2005

Belysning, Ljuskronor

Ljuskrona barockstil 1900-tal

Budhistorik (26 bud)
2752243
5 600
2752129
5 400
2752240
5 200
2752129
5 000
2752239
4 800

Slutpris SEK:
5 600
536 EUR, 630 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.