Gerda Höglund tillskriven porträtt

406376

GERDA HÖGLUND (1878-1973): tillskriven, Porträtt, signerat och daterat 1909, olja på duk, ca 91x73 cm
PROVENIENS: Förvärvad från konstnärinnans sonson på 1970-talet.

Smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Fack 34

Budhistorik (10 bud)
2752957
950
2752956
900
2752955
850
2752954
2752953
750

Slutpris SEK:
950
91 EUR, 107 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.