Ring 18 k guld

406356

RING, 18 k guld och silver, trappslipad smaragd, bekransad med rosenslipade smådiamanter samt 2 i skenan på vardera sida, 1800-tal, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 4,2 g, rött skinnetui från 1700-talets slut/1800-talets början

Sten med omfattande skador, omarbetad, tennlödningar, rosenstenar med hack

Guld/Smycken

Ring 18 k guld

Budhistorik (12 bud)
2759358
2760061
2759358
3 800
2760058
3 600
2759358
3 400

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.