Skålfat Kina 1800-tal

406342

SKÅLFAT, 1 par, porslin, Japan, 1800-tal, dekor av sångfågel vid krysantemum i underglasyrblått, diameter ca 24 cm

Ett fat med smärre kantnagg

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat

Monter 6

Skålfat Kina 1800-tal

Budhistorik (7 bud)
2752758
900
2752757
850
2752755
2752080
750
2752078
650

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.