Anders Zorn etsning

406193

ANDERS ZORN (1860-1920): "Svanen", signerad Zorn, etsning, utförd 1915, ca 24,8x18,8 cm.

LITTERATUR: Asplund 269, Hjert & Hjert 276, ZG 269

Gulnad. Ej examinerad ur ram.

Anders Zorn etsning

Budhistorik (17 bud)
2752573
9 600
2746312
9 400
2752572
9 400
2746312
8 400
2752569
8 200

Slutpris SEK:
9 600
920 EUR, 1 080 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.