Mask Chokwe Kongo

406134

MASK, Chokwe, Kongo, 1900-talets andra hälft, träskuren dekor samt växtfibrer, höjd ca 38 cm, stativ medföljer
Proveniens: Cottreau Gallery Inc. Canada

Etnografica, Diverse

Mask Chokwe Kongo

Budhistorik (7 bud)
2750924
2750923
1 900
2750918
2750915
2750780
900

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.