Knut Norman oljemålning

405631

KNUT NORMAN (1896-1977): Långholmskanalen, signerad Knut Norman -18, olja på duk, ca 46 x 56 cm

Proveniens: Inköpt direkt av den unge konstnären av nuvarande ägarens far, som stödde Knut Normans spirande konstnärsskap

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Fack 8

Knut Norman oljemålning

Budhistorik (22 bud)
2748847
1 600
2748841
2748840
1 400
2748836
1 300
2748832

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.