Axel Einar Hjort matgrupp "Roma"

405442

AXEL EINAR HJORT, matgrupp, 5 dlr, modell "Roma", 1920-tal, AB Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, flambjörk, bestående av matbord, stolar, 4 st, vinröd plyschklädsel, bordets höjd 76, 145x75 cm

Bordsskiva med ytskador

Rum 11

Axel Einar Hjort matgrupp

Budhistorik (8 bud)
2744820
2738980
2737624
1 400
2737623
1 300
2737622

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.