Bonad Sunnerboskolan

405387

BONAD, Småland, Sunnerboskolan, 1800-talets första hälft. visar bl a "Marie bebodelse", " Marie hållning til Elisabätt" och " Om Christi födelse i Bethlehem...", målad på papper, senare monterad i träram, ca 53x236 cm

Uppfodrad, skador, lagningar

Konst, Äldre måleri, Allmoge

Rum 5

Bonad Sunnerboskolan

Budhistorik (3 bud)

2743636
2740636
1 600
2731031

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.