KANDELABRAR, 1 par, silver, Spanien 1950-tal

405297

KANDELABRAR, 1 par, silver, Spanien 1950-tal, för 5 ljus, rund fotplatta, 4 svängda ljusarmar, höjd 39,5 cm, vikt ca 2320 g; inköpta i Barcelona på 1950-talet

En ljusstake något sned

Silver

Budhistorik (3 bud)

2764962
7 400
2764959
7 200
2752747
6 200

Slutpris SEK:
7 400
709 EUR, 833 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.