Adda Bonfils skulptur

405162

ADDA BONFILS, skulptur, "Arbejdslyst/ Arbetslust", 2-delad, signerad och daterad 10Juli 1917 A.B. i botten stämplad stämplad Carl Stenders Kunstforlag / P. Ipsen / 43, höjd inklusive sockel ca 14 cm

Sockel med nagg

Konst, Skulpturer

Monter 14

Adda Bonfils skulptur

Budhistorik (3 bud)

2741905
2739071
2728382

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.