Häst Dalarna Rytter Olof Mattssons

405091

DALAHÄST, 1900-talets början, Rytter Olof Mattssons (Risa 1868-1947), sk blåbening, vitmålad med polykrom dekor, höjd ca 14,5 cm

Bruksslitage, smärre skador

Diverse, Allmoge

Monter 2

Budhistorik (9 bud)
2743822
3 600
2743809
2 800
2743805
2 600
2742852
1 800
2742851
1 600

Slutpris SEK:
3 600
345 EUR, 405 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.