Punschkopp Erik Salin

405080

GRÄDDKANNA, PUNSCHKOPP, NÅLFAT, silver, 17/18/1900-tal, England och Sverige, Punschkoppaen Erik Salin (1729-1754) Uppsala 1756?, vikt 225 g

Slitage, bucklor

Silver

Punschkopp Erik Salin

Budhistorik (8 bud)
2739266
2738854
1 300
2738853
2738421
2735623
900

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.