Golvlampa förgylld

404986

GOLVARMATUR, trä, 1900-talets första hälft, USA, pelarfot i förgyllt trä med skuren dekor, två glödlampshållare i metall samt kronformad skärm i textil, höjd ca 170 cm

Vissa skador

Belysning, Golvlampor

Rum 15

Golvlampa förgylld

Budhistorik (1 bud)

2735053
2016-09-10 21:09:27

2016-09-14 kl 19:46
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.