Spegel Stockholm

404760

SPEGEL, transition, 1700-tal, förgylld samt bronserad, Stockholm, märkt med Stockholms hallstämpel, skuren dekor i trä samt pastellage, höjd ca 165x63 cm

Lagningar, skador, det övre glaset senare, dekordelar saknas

Diverse, Speglar

Rum 3

Spegel Stockholm

Budhistorik (7 bud)
2736883
2 600
2735878
1 700
2735682
1 600
2735027
2727531

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.