Flintlåspistol 1700-tal

404742

FLINTLÅSPISTOL, Sydeuropa, 1700-tal, pipa med graverad dekor, nätskuren kolv av valnöt, mässingsbeslag med troffégrupp, längd ca 44 cm

Patina, lagningar, slitage

Vapen/Medaljer

Flintlåspistol 1700-tal

Budhistorik (5 bud)
2735037
2733860
2730797
850
2726337
2723707
600

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.