Design Folke Jansson 1950-tal

404685

FOLKE JANSSON, soffa med snurrfåtölj, för S M Wincrantz Möbelindustri AB i Skövde, benställning i krom, röd ylleklädsel, sitthöjd ca 41, soffans längd ca 180 cm
HISTORIK: Formgivna 1955 eller 1956 för S M Wincrantz Möbelindustri AB

Bruksslitage

Möbler, Design

Design Folke Jansson 1950-tal

Budhistorik (15 bud)
2742379
4 800
2741895
4 600
2742376
4 600
2741895
4 400
2742375
4 200

Slutpris SEK:
4 800
460 EUR, 540 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.