STIG "SLAS" CLAESSON illustrationer

404683

STIG "SLAS" CLAESSON (1928-2008): (2) Illustrationer till "Petter och Lisa", Blomsterkastaren och Kalldusch, signerade och daterade Stig Claesson 75, pastell/krita på smörpapper, bladmått 42x59 vardera

Oramade, kantskada och gulnader i marginalen

Rum 9

STIG

Budhistorik (3 bud)

2737270
2737268
2735999

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.