Eardy Norton fickur silver 1700-tal

404680

EARDY NORTON, fickur, silver, 1700-talets slut, mineralglas, manuellt uppdrag, datum + repetition, spindelgång, diameter 54 mm, vikt ca 140 g

Fungerar ej, signerad i urverk och urtavla, saknar ytterboett.

Klockor/Ur

Budhistorik (6 bud)
2754164
5 800
2752217
5 600
2746833
5 000
2742085
2741609

Slutpris SEK:
5 800
556 EUR, 653 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.